İTHALAT GÜMRÜKLEME

İthalat Departmanımız, müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve müşterilerimizin faaliyet gösterdikleri sektördeki gereklilikleri anlayarak, hizmet sunmak için sektörel bazda örgütlenerek, uzmanlaşmıştır.

İthalat Departmanımız, ithalat işlemleri öncesi alınması gereken her türlü ön izne ilişkin (Kayıt Belgesi, TSE, CE, Tarım İl Müdürlüğü İzni, İthal Lisansı, İŞGÜM vb.) müracaatları takip eder, izinlerin alınmasını ve belgelerin ilgili kuruluştan teminini bizzat gerçekleştirir. Süreçlerin takibi sırasında şeffaflık ve dürüstlük ilkelerinin çalışmalarımıza yansıması olarak, tüm süreçler, düzenli olarak daha önce müşterilerimizle birlikte kararlaştırılmış KPI(Key Performance Index)’larla ölçülür ve sonuçlar, Müşteri Çalışma Portalı üzerinden elektronik ortamda paylaşılır.

Tüm işlemlerimizin raporları, aktif şekilde sistemsel olarak hazırlanır ve müşterimizin işlem takiplerini kolaylaştırmak adına gönderimi istenilen periyotlarda otomatik olarak iletilir.

İHRACAT GÜMRÜKLEME

İhracat Departmanımız, ihracat ile ilgili tüm süreçlerin takip eder; mesleki kurum ve kuruluşlarda ön izinleri alır, danışmanlık hizmetleri verir.
Bunun yanı sıra;
• Proje bazlı özel grup çalışmaları,
• Uluslararası düzeyde operasyon takibi,
• Dış ticaret alanında AR-GE çalışmaları,
• Firmaların beklenti ve talepleri doğrultusunda; periyodik rapor, sunum ve istatistiki çalışmalar gerçekleştirir.

İhracat ile ilgili gelişmeleri yurt içi mevzuatlarımızdan günlük düzenli takip eder; bununla da yetinmeyip ihracatçılarımıza nasıl daha faydalı oluruz düşüncesi ile gerek, Serbest Ticaret Anlaşmaları gerekse de ihracat yapılan ülke ve bölgeler de varsa, sektörel bazda alınan kararları da güncel olarak takip ederiz.
Biz, müşavirlik dışında ihracat alanında uzman olan ekiplerimiz ile aynı zamanda ihracat yapan müşterilerimizin dış ticaret anlamında da çözüm ortağı olarak hareket ederiz.

TRANSİT İŞLEMLERİ

Müşterilerimizin gerek iç gümrükten bir iç gümrüğe gerekse Serbest bölgelere yapmayı planladığı işlemleri kendi teminatımızla ya da teminat kuruluşları aracılığıyla transit işlemlerini yürütmekteyiz .Aynı zaman uluslararası transit ticaret işlemleri de yine uzman ekibimiz tarafından yürütülmektedir.

• İş Takip Kodları

Yönetmiş olduğumuz tüm operasyonlarda, başlangıcından, neticelenmesine kadarki tüm süreçleri adım adım kayıt altında tutmaktayız.
• Dijital Arşivleme

SHİP Gümrük Müşavirliği tarafından oluşturulan gümrük beyannamelerinin tüm evrakları dijital olarak arşivlenmektedir. İlgili dokümanlara; Müşteri Çalışma Portalı aracılığı ile firmalarımız, kendilerine verilen kullanıcı ve şifre ile aracılığıyla tüm belgelere erişim sağlamaktadır.